Кто Такой Промт-инженер Для Искусственного Интеллекта И Сколько Он Зарабатывает?

Спеціалісти, які розробляють, доповнюють та редагують запити користувача до ШІ отримали назву prompt-інженери. Керування більшістю нейромереж виконується з допомогою текстових команд. Штучний інтелект знає практично все, якщо його правильно запитати.

скільки вчитись на промпт інженера

Коли у вас є велике завдання, що включає безліч різних підзавдань, ви можете спробувати розбити завдання на простіші підзавдання і поступово покращувати результати. Це дозволяє уникнути надто великої складності у процесі проектування промпту із самого початку. Інженер – це фахівець у галузі інженерії, який уміє поєднувати винахідництво, наукові та математичні знання для знаходження нових рішень технічних проблем. Адже це фахівець, який вміє придумувати та створювати новітні технологічні рішення та оптимізує уже існуючі технології. Головне у професії інженера – створювати новітні технологічні розробки, які будуть приносити користь для людей, підприємств та різних галузей життя.

Враховуючи вищевказані рекомендації щодо деталізації та покращення формату, легко потрапити у пастку бажання бути надто розумним у промптах і, можливо, створювати неточні описи. Аналогія тут дуже схожа на ефективну комунікацію – що пряміше, то ефективніше передається повідомлення. Вам не потрібні всі чотири елементи для промпту і формат залежить від завдання. У міру того, як ми розглядаємо все більше прикладів та застосувань інженерії промптів, ви помітите, що певні елементи становлять промпт. Перед тим, як перейти до деяких простих прикладів, майте на увазі, що ваші результати можуть відрізнятися залежно від версії LLM, яку ви використовуєте. Професія інженера дуже затребувана на сучасному ринку праці, адже дійсно кваліфікованих кадрів не вистачає, а робочих місць з кожним роком все більшає.

Відеооператор — це людина, очима якого ми бачимо світ, коли дивимося відео на комп’ютері, телевізор або фільм у кінотеатрі. Оператор відеокамери бачить реальність по-особливому і завжди знайде потрібний ракурс, щоб так само показати її глядачеві. За даними опитування Work.ua серед зареєстрованих шукачів з досвідом роботи інженером. Крім використання ChatGPT для роботи з текстами, тут є уроки, присвячені темам «ChatGPT для обчислень», ChatGPT для розробників програмного забезпечення та «Розширені сценарії використання ChatGPT».

скільки вчитись на промпт інженера

Ця роль передбачає створення бібліотеки високоякісних підказок чи ланцюжків підказок до виконання різних завдань. Результатом роботи цього фахівця має стати простий посібник, який допоможе користувачам знайти те, що відповідає їхнім потребам. Початок роботи з ChatGPT – курс на платформі Prometheus також розрахований на початківців, але надає більше інформації про можливості застосування штучного інтелекту для вирішення щоденних робочих завдань. Курс містить велику кількість практичних порад зрозумілою для новачків мовою. Зазвичай prompt складається з короткого запитання або інструкції, яка описує завдання користувача.

скільки вчитись на промпт інженера

При розробці промптів варто пам’ятати, що це ітеративний процес, що вимагає багато експериментів для досягнення оптимальних результатів. Хорошою відправною точкою є використання простого плейграунду OpenAI або Cohere. Цей підручник з промпт інжинірингу розроблено проектом Dair з метою навчання дослідників та практиків розробки ефективних промптів.

Однією з головних тенденцій AI є зміна професій і підвищення ефективності праці деяких груп фахівців.

Відповідно, у першому випадку йдеться про автора технічної документації з п’ятирічним досвідом, який має щонайменше шість місяців досвіду в проектах, пов’язаних із штучним інтелектом. Незважаючи на те, що prompt-інженерію називають професією майбутнього, вакансії для таких фахівців з’являються в Україні вже зараз. Ліга.Тех переконалася, що подібні оголошення вже можна знайти на спеціалізованих ресурсах пошуку роботи. Ще одна поширена порада при розробці промптів – уникати формулювання того, що не потрібно робити, а натомість вказувати, що потрібно робити. Це сприяє більшій специфічності та фокусу на деталях, які призводять до добрих результатів моделі.

Досвід роботи з UX/UI та/або керування контентом буде перевагою. Почніть ефективно використовувати АІ у своїй роботі чи бізнесі. Вітаємо Вас на Prompt.Com.Ua – онлайн платформі, яка допоможе Вам швидко опанувати промпт інжиніринг, навчитися писати ефективні промти та застосовувати їх у своїй роботі. Діалогова платформа на базі штучного інтелекту ChatGPT стала доступна в Україні. Багато людей вже встигли поспілкуватись з розумним ботом.

Серед тем – «Сфери застосування штучного інтелекту на прикладі ChatGPT», «ChatGPT для аналізу та перекладу текстів», «Можливості ChatGPT під час роботи з текстами». Ця професія допомагає усунути прірву між компаніями та можливостями, що надаються новими технологіями. Незважаючи на обіцяний стрибок ефективності праці, адаптувати ІІ до своїх завдань важко без допомоги професіоналів. IT-компанії вже не приховують, що скорочують співробітників чи зупиняють найм через стрибок розвитку штучного інтелекту.

Спілкування з ШІ перетворилося на перспективну професію, якій пророкують велике майбутнє та оплату в тисячі доларів. Обговоримо, хто такі prompt-інженери, що вони роблять та скільки заробляють. OpenAI відкрило справжню скриньку Пандори, і тепер величезна кількість бізнесів працює над впровадженням технології у свою діяльність у тому чи іншому виді. Google, Meta, Spotify, Discord, Boeing, Binance, Alibaba, Baidu — все більше компаній вступають у цю гонитву за штучним інтелектом.

Для поглибленого розуміння штучним інтелектом запиту користувача використовуються так звані «промпти». Prompt — коротка текстова інструкція, яка допомагає ШІ правильно виконати завдання людини. Машина використовує immediate для розуміння того, як люди взаємодіють між собою та з навколишнім середовищем, щоб надати найбільш реалістичну відповідь. Промпти можуть бути прості та складні, в залежності від очікуваного результату. Їх можна застосовувати для розробки чат-ботів, віртуальних помічників, інтернет-роботів.

Наприклад, це може бути питання «Де знаходиться найближчий банкомат», «Яка погода сьогодні», «Перелік найкращих фільмів фантастичного жанру» тощо. За допомогою промпта користувач взаємодіє з системою та отримує відповіді на свої запитання. Майте на увазі, що вам також потрібно багато експериментувати, щоб побачити, що працює найкраще. Спробуйте різні інструкції з різними ключовими словами, контекстами та даними, і подивіться, що працює найкраще для вашого конкретного випадку використання та завдання. Зазвичай чим більш специфічним та відповідним контекст для завдання, яке ви намагаєтесь виконати, тим краще. Ми торкнемося важливості вибірки та додавання більшого контексту в подальшому.

  • Для створення віршів або інших творчих завдань може бути корисно збільшити значення температури.
  • Як бачите, мовна модель виводить продовження рядків, які мають сенс у контексті “The sky is”.
  • Як і будь-який інший інженер, майбутній спеціаліст отримує у вищому навчальному закладі знання з математики, фізики та інформаційних процесів.
  • Зазвичай чим більш специфічним та відповідним контекст для завдання, яке ви намагаєтесь виконати, тим краще.
  • Крім використання ChatGPT для роботи з текстами, тут є уроки, присвячені темам «ChatGPT для обчислень», ChatGPT для розробників програмного забезпечення та «Розширені сценарії використання ChatGPT».
  • Машина використовує prompt для розуміння того, як люди взаємодіють між собою та з навколишнім середовищем, щоб надати найбільш реалістичну відповідь.

Однією з професій майбутнього називають посаду «prompt-інженер» або «інженер підказок» для ChatGPT, Midjourney, Stable Diffusion. Ліга.Тех розповідає, що це за робота, яких знань вона потребує та чи наймають таких працівників в Україні вже зараз. Промпт інженери, вони ж “майстри підказок для ШІ” займаються розробкою, налаштуванням та вдосконаленням промптів — інструкцій, які керують взаємодією між АІ та користувачами. Ці інструкції, які українською мовою іноді невдало перекладають словом “підказки”, допомагають ШІ розуміти та адекватно реагувати на запити, що надходять від людей. Ви можете використовувати ці елементи, щоб краще вказати моделі, що від неї потрібно, і в результаті отримати найкращі результати. Дослідники використовують промт інжиніринг для поліпшення можливостей LLM на широкому спектрі загальних і складних завдань, таких як питання-відповідь і арифметичне міркування.

Однак промпт інжиніринг – це не тільки розробка та створення промптів. Він охоплює широкий спектр навичок та технік, корисних для взаємодії та розробки з LLM. Це важлива навичка для взаємодії, створення та розуміння можливостей LLM. Ви можете використовувати промпт-інжиніринг для підвищення безпеки LLM та створення нових можливостей. Для того, щоб отримати роботу інженера, потрібно обов’язково мати диплом про вищу профільну освіту. Якісну освіту у галузі інженерії можна отримати у передових технічних університетах нашої країни та по всьому світу.

Однак, далеко не всі відповіді відповідають дійсності та збігаються з реальним запитом користувача. Можна подумати, що програма працює невірно, але це не зовсім так. Для спілкування зі штучним інтелектом потрібен правильний підхід і специфічні знання формулювання запиту. В протилежному випадку бот буде видавати посередні результати.

Ви можете розробляти ефективні промпти для різних простих завдань, використовуючи команди для вказування ШІ, чого ви хочете досягти, такі як “Write”, “Classify”, “Summarize”, “Translate”, “Order” тощо. Ви можете почати з простих промптів і додавати більше елементів та контексту в міру прагнення кращих результатів. Важливо ітерактивно покращувати ваш промпт у міру просування. При читанні посібника ви побачите безліч прикладів, де специфічність, простота і стислість часто дадуть вам найкращі результати.

“Майстер підказок” це лише не надто вдала спроба української локалізації терміну “промпт інженер”. Щоб закрити це повідомлення і підтвердити згоду на використання cookie на цьому сайті, натисніть кнопку “Ок”. Цей простий приклад також наголошує на необхідності надання більшого контексту або інструкцій про те, що саме ви хочете досягти. У період з 2014 по 2016 роки проходив навчання в Массачусетському університеті за спеціальністю «Прикладна математика» та Університеті 
Стенфорда за спеціальністю «Економіка».

Розробники використовують промпт-інжиніринг для розробки надійних та ефективних методів промптингу, що взаємодіють із LLM та іншими інструментами. Для того, щоб стати інженером КВП, необхідно закінчити технологічний, політехнічний або енергетичний ВНЗ за напрямом вищого технічного освіти. Як і будь-який інший інженер, майбутній спеціаліст отримує у вищому навчальному закладі знання з математики, фізики та інформаційних процесів.

Формування правильних запитів до штучного інтелекту — відповідальна робота, яка вимагає уваги до деталей, аналітичного складу розуму та практики. ШІ знаходиться на етапі початкового розвитку, система недосконала, і в своїй роботі prompt-інженери змушені тестувати сотні варіантів запитів, щоб отримати бажану відповідь. Деякі великі мовні моделі на кшталт ChatGPT або Bard мають можливість виконувати промптинг без прикладів, prompt инженер але це залежить від складності та знання завдання. Співробітники компаній вже налаштовуються на роботу разом із інструментами штучного інтелекту. Prompt-інженер – це нова професія на технологічному ринку, що допомагає використати весь потенціал штучного інтелекту. Такий працівник повинен створювати ефективні інструкції для мовних моделей штучного інтелекту, поступово навчаючи його як реагувати на конкретні вказівки.

Включення надто багатьох непотрібних деталей не завжди є добрим підходом. Деталі повинні бути відповідними та сприяти виконанню завдання. Ми рекомендуємо проводити багато експериментів та ітерацій для оптимізації промптів для ваших додатків.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *